Koray YAVUZ

Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği (MISAD)

Yönetim Kurulu Başkanı

 

1973 yılında Ankara’da doğan Koray YAVUZ, orta ve lise öğrenimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

Bilgi Üniversitesi’nde MBA İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yapan Yavuz, ısıl işlem sektöründe İstanbul ilinde faaliyet gösteren aile şirketi İnsa Isıl İşlem Sanayi A.Ş. de Genel Müdür olarak çalışmalarını sürdürmüş, 2016 yılından itibaren Alpha Konya’ nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını ve 2021 Mayıs ayından itibaren 3 şirketin evliliği sonucu kurulan Alpha Metalurji şirketinin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Genel Müdürlüğünü yapmış olup kurumsal yönetime geçiş felsefesine uygun olarak Genel Müdürlük görevini Mart 2023 ‘te profesyonel yöneticilere devretmiş olup Alpha ailesinde görevine Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir.

Metalürji Mühendisleri Odası üyesi olan Koray Yavuz, 2013 yılında İSO 29.Komite Başkanlığı’na ve daha sonraki dönemlerde sırası ile iSO Meclis Üyeliğine, İSO Meclis Başkanlığı Divan Kâtip üyeliğine de seçilmiş olup bu görevlerine devam etmektedir.

Koray Yavuz aynı zamanda 2014 yılından itibaren Metal Isıl İşlem Sanayiciler Derneği (MISAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirmektedir.

Koray Yavuz evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Koray YAVUZ’ un şu anda aktif görev aldığı faaliyetler aşağıda sıralanmıştır.
İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanlığı Divan Kâtip Üyesi
Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği MISAD Yönetim Kurulu Başkanı
İstanbul Sanayi Odası 45 Komite Meclis Üyesi
Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman MTAL Protokol Yönetim Kurulu üyesi
Dudullu OSB İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyesi
Marmara OSB Derneği Denetim Kurulu Üyesi